Nieruchomości zabudowane

Pałac w Lubuczewie

Pałac w Lubuczewie
UMWP

Atrakcyjna nieruchomość położona w miejscowości Lubuczewo, gm. Słupsk

Pałac w Lubuczewie

LOKALIZACJA:

województwo: pomorskie,
powiat: słupski,
gmina: Słupsk
miejscowość: Lubuczewo

 

DANE PODSTAWOWE

numery działek

9/2,

164,

241

obręb

 

powierzchnia działki

7300m2

numer księgi wieczystej

SL1S/00063951/9

powierzchnia budynków

1178,3m2

media

TAK

Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego

BRAK

dostęp do drogi publicznej

TAK

 

 

Miejscowość Lubuczewo znajduje się ok. 11 km od Słupska, na drodze wojewódzkiej nr 213 do Łeby. Pierwsze wzmianki o wsi pochodzą z pierwszej połowy XIV wieku. Początkowo była to wieś tzw. ulicówka i należała do Miasta Słupska. Od połowy stała się własnością niemieckiej rodziny von Tessen, od pierwszego dziesięciolecia XVII wieku wchodziła w skład dóbr księżnej Erdmuty. Następnie kolejno w posiadaniu rodzin von Reckov, von Pirch, von Stojenthin, von Puttkamer i w końcu w 1860 roku dobra w Lubuczewie przejął Edmund Max von Braunschweig. Edmund von Braunschweig za swoje poglądy sprzeciwiające się nazizmowi w latach 30 XX wieku w Niemczech był kilkakrotnie aresztowany. Nie obawiając się przybycia wojsk sowieckich pozostał w swoich dobrach wraz z rodziną. Niestety został on z rodziną rozstrzelany przez oddział wojsk radzieckich w 1945 roku. Do dóbr rodziny von Braunschweig w Lubuczewie należał zespół folwarczny, murowana kuźnia, stodoła, obora, budynki mieszkalne. 

 

Atrakcyjna Nieruchomość

Położona w miejscowości Lubuczewo , gm. Słupsk

Nieruchomość położona jest na terenie parku dworskiego z połowy XIX w. wpisanego do rejestru zabytków, znajdującego się pod ochrona konserwatora zabytków. Na nieruchomości znajdują się pomniki przyrody  należą do nich 4 pojedyncze drzewa oraz grupa 5 drzew;

  • buk zwyczajowy, obw. 350 cm;
  • dąb szypułkowy, obw. 400 cm;
  • daglezja zielona, obw. 270 cm;
  • dąb szypułkowy, obw. 335 cm;
  • grupa 5 drzew: dęby szypułkowe, obw. 210-47-cm, wys. 22-26 m.

Nieruchomość położona jest w zachodniej część miejscowości Lubuczewa, gm.Słupsk. Miejscowość posiada walory przyrodniczo-krajobrazowe i kulturowe, znajduje się ok. 11 km od Słupska, na drodze wojewódzkiej nr 213 do Łeby.

Media :

Na nieruchomości znajdują się następujące media :

  • wodociągowa,
  • kanalizacyjni sanitarnej,
  • kanalizacyjni deszczowej,
  • elektroenergetyczna,
  • telekomunikacyjna.

Pałac w Lubuczewie jest budowlą murowaną z początku lub drugiej połowy XIX wieku z wieżą i półkolistym szczytem nad przeszkloną werandą. Nieruchomość o dużych walorach architektonicznych – pałac w stylu neorenesansu francuskiego. Większość elementów wykończenia i elementów instalacyjnych była wymieniona w latach 70-tych XX w. Budynek dwukondygnacyjny, całkowicie podpiwniczony. Nad piętrem znajduje się dodatkowo strych. Budynek o powierzchni użytkowej 1052,4 m2. Pomieszczenia o zróżnicowanej wysokości. W poziomie pietra typowa wysokością jest  3,5 m, w poziomie parteru 4,0 m, w poziomie piwnic przeważają pomieszczenia o wysokości 2,35 m. Przy pałacu zachował się  dobrze utrzymany park z sadzawką założony w stylu naturalistycznym o pow. ok. 2,5 ha z licznymi pomnikami przyrody, do których należą między innymi dęby szypułkowe.Budynek administracyjny jednokondygnacyjny, niepodpiwniczony, wolnostojący. Budynek o powierzchni użytkowej 93,6 m2, wzniesiony w latach 70-tych XXw. Nieruchomość charakteryzuje się prostą bryła i niskimi walorami architektonicznymi . Budynek portierni – Obiekt wolnostojący.  Budynek jednokondygnacyjny , niepodpiwniczony o powierzchni użytkowej 27,3 m2. Nieruchomość wzniesiona w latach 70-tych XX w. Budynek o prostej bryle i niskich walorach architektonicznych. Poza budynkiem pałacu, budynkiem administracyjnym i budynkiem portierni na przedmiotowej nieruchomości znajduje się niewielki, stary budynek gospodarczy murowany z cegły ceramicznej, o powierzchni użytkowej 5,0m2, utwardzenie terenu, oraz ogrodzenie z siatki stalowej na słupkach stalowych osadzonych w cokole betonowym i częściowo w gruncie oraz ogrodzenie z elementów metalowych – od frontu. Ponad to na działce znajduje się instalacja parkowego oświetlenia zewnętrznego ( wyposażona w czujnik zmierzchowy), a także studnia wiercona oraz nieczynny podziemny zbiornik na ścieki bytowe.

view szablon artykułu